Warsztaty fotograficzne

Obecnie zajmuję się organizacją i prowadzeniem warsztatów fotograficznych dla osób prywatnych i organizacji związane z fotografią przyrody. Warsztaty fotograficzne przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych fotografów przyrody, którzy poszukują już szczególnych gatunków i nietypowych ujęć. Na wstępie należy zdać sobie sprawę, że fotografia przyrodnicza to często bezowocne godziny wyczekiwania, to próba nie tylko pomysłowości czy usprzętowienia, ale przede wszystkim naszej charyzmy, zacięcia i zamiłowania do świata dzikiej przyrody. Dzika przyroda rządzi się swoimi prawami często jest kapryśna nie pozuje, bo akurat właśnie my mamy na to czas, bo to akurat my przygotowaliśmy zasiadkę na nasz wymarzony cel fotograficzny. W obecnej dobie niemal, każdy może nabyć markowy sprzęt i próbować swych sił w tej trudnej dziedzinie. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy korpus i markowe szkło nie gwarantują jeszcze sukcesu a markowy sprzęt nie czyni z właściciela prawdziwego fotografa przyrody. Na moich warsztatach opanujecie Państwo trudną sztukę fotografii przyrodniczej, zdradzę arkana warsztatu, techniki jak i zasad, jakimi powinien kierować się foto przyrodnik. Poznacie Państwo zawiły gąszcz wiedzy przyrodniczej, sztuki kamuflażu, cierpliwości oraz etyki a wiedza ta pomoże samodzielnie z sukcesem fotografować i podnosić własny warsztat fotograficzny. Warsztaty organizowane są w sposób bezpieczny, zarówno dla uczestników, jak i otaczającej ich przyrody. Niezbędna do tego jest wiedza i ogromne doświadczenie. Warsztaty fotograficzne prowadzone są ze specjalnie przygotowanych ukryć fotograficznych tzw. „czatowni”, które pomagają i zwiększają prawdopodobieństwo pojawienie się wymarzonych celów fotograficznych.

Od 2013 roku do Państwa dyspozycji jest 10 czatowni stacjonarnych 3 osobowych przeznaczonych do fotografowania ptaków drapieżnych oraz mniejszych i większych ssaków. Dodatkowo do dyspozycji są 4 czatownie przeznaczone do fotografowania ptaków wodno-błotnych. Czatownie są cały czas wabione (3 razy na tydzień) i stale gotowe na przyjęcie gości.

Warsztaty indywidualne odbywają się w warunkach terenowych i uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami fotografii przyrodniczej:

  • Istota fotografii przyrodniczej
  • dobór sprzętu fotograficznego
  • prawo i etyka fotografa przyrody
  • wykorzystanie warunków oświetleniowych
  • sztuka kamuflażu: ukrycia, kamuflaż osobisty, czatownie itp.
  • sztuka komponowania obrazu (głębia ostrości, kompozycja, perspektywa)
  • zagadnienia wstępnej obróbki zdjęć w programie graficznym PS*

Warsztaty zależne są od pory roku i warunków panujących w przyrodzie. Są zróżnicowane pod względem prezentowanych metod, jak i czasu trwania od jednego do kilku dni. Nauka odbywa się w trudnych warunkach terenowych, a zatem podstawowe przygotowanie terenowe, w tym ciepła odzież i odpowiednie obuwie w okresie jesienno-zimowym są wymagane.

Jedynym warunkiem rezerwacji terminu jest dokonanie pełnego przelewu na wskazane konto, uprzejmie proszę w tytule przelewu podać nazwisko oraz datę spotkania np. Kowalski Jan 20-24/11/2009.

Kontakt :
40569749(malp)pro.onet.pl
www.zbigniewmacko.pl
tel. : 537 188 285

Uprzejmie proszę zapoznać się z warunkami oraz terminami warsztatów. Koniecznie proszę o zapoznanie się z cennikiem oraz przeczytanie przykładowych pytań rozwieje to większość Państwa wątpliwości, a jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

Zapraszam do odwiedzin profilu a może i polubienia profilu warsztatów na FB : WarsztatyFotograficzne lub wersję niemiecko języczną : Wildlife-Naturfotoworkshops