Zmiana strony zbigniewmacko.pl

zmWitam na mojej nowej stronie www.zbigniewmacko.pl. O kolejnej zmianie witryny zadecydowało kilka czynników w tym najważniejszy zaimplementowanie sklepu internetowego z moimi zdjęciami, obecnie jeszcze pracuje nad tym dodatkiem ale już niedługo będzie działał w pełni automatyczny bank zdjęć. A skoro sklep to i wyszukiwarka i to dosyć rozbudowana, połączona ze sklepem internetowym będzie idealnym narzędziem do szybkiego odnajdowania gatunków, ujęć. Wystarczy wpisać szukaną frazę może to być nazwa gatunkowa, łacińska nazwa lub ciąg znaków. Dodatkowo wyszukiwarka :

  • Nie jest wrażliwa na polskie znaki „Żuraw – > „zuraw”
  • Wyszukuje ciągi znaków np „Wiewiórka – > „wiew”
  • Obsługuje obsługuje język angielski i niemiecki

Kolejnymi krokami stało się przyśpieszeniem strony i indeksowania treści. W międzyczasie pojawiły się problemy z kompatybilnością z urządzeniami multimedialnymi, teraz telefony, tablety i inne urządzenia mobilne wyposażone we wszystkie wersje Windows, Android, OS poprawnie obsługują witrynę. Ograniczyłem również liczbę języków obsługujących stronę do trzech a nie do pięciu jak na starszej wersji strony.

Układ pozostał podobny podobnie jak i wyświetlanie zdjęć, jednak troszeczkę zmienił się tzw. EXIF aby uzyskać szczegółowe informacje o kadrze teraz klikamy na tytuł zdjęcia. Strona została pozbawiona wszelkich dodatków tak by stała się szybsza, przejrzysta i wygodna. Mam nadzieję że nowy design strony przypadnie Państwu do gustu i będziecie często na nią zaglądać.

Silnik starszej wersji strony obecnie jest do sprzedaży jeśli ktoś potrzebuje stabilnej a przede wszystkim autonomicznej strony zapraszam do zapoznania się z jej możliwościami. Wymagana jest jedynie wymiana loga (format flash) oraz wszystkich treści.

Jeśli ktoś jest zainteresowany pozostawieniem swojego śladu na stronie zapraszam do wpisów w księdze gości.

Dziękuję Zbigniew Maćko